10:00 - 12:00 Rejestracja (Sala Rady Wydziału)
12:00 - 12:30 Sesja Ia - Sesja inauguracyjna (Aula 615)
Prowadzący: K. Gierlotka, P. Sowa, B. Grzesik, M. Kasprzak
12:30 - 13:15 Sesja Ib (plenarna) - Energoelektronika wczoraj i dziś
Prowadzący: L. Grzesiak, Z. Kaczmarczyk
1. Pół wieku energoelektroniki na Wydziale Elektrycznym Pol. Śl. (B. Grzesik)
2. Wybrane badania naukowe prowadzone aktualnie w katedrze KENER (K. Gierlotka)
13:15 - 14:30 Obiad
14:45 - 16:15 Zwiedzanie laboratoriów Katedry
16:30 - 18:00 Zwiedzanie Radiostacji Gliwickiej
18:00 - 18:30 Przejazd do Tarnowskich Gór
19:30 - (...) Kolacja powitalna
Śniadanie (hotel)
9:00 - 12:45 Sesja posterowa - Badania młodych naukowców w KENER
9:00 - 10:30 Sesja IIa - Projekty i badania w energoelektronice *)
Prowadzący: A. Sikorski, M. Kasprzak
10:30 - 11:00 Przerwa kawowa
11:00 - 11:45 Sesja IIa, cz.2
11:45 - 12:00 Przerwa
12:00 - 12:45 Sesja IIb - Sesja przemysłowa
Prowadzący: K. Zawirski, M. Stępień
1. MESco (T. Kądziołka)
2. ABB (A. Ruszczyk)
3. Qualcomm (G. Ombach: Bezprzewodowe ładowanie pojazdów elektrycznych jako przykład radykalnej innowacji)
12:45 - 13:45 Obiad
14:00 - 17:30 Przejazd do Zabrza i zwiedzanie kopalni Guido (zalecany odpowiedni strój)
17:30 - 18:00 Powrót do Tarnowskich Gór
19:30 - (...) Uroczysta kolacja
Śniadanie (hotel)
9:00 - 9:45 Sesja IIIa - Sesja plenarna
Prowadzący: Z. Hanzelka, B. Grzesik
1. Rozwój kadr i procedury w awansach w oparciu o działania CK (R. Barlik)
9:45 - 10:15 Przerwa kawowa
10:15 - 11:45 Sesja IIIb - Sesja dydaktyczna **)
Prowadzący: T. Orłowska-Kowalska, G. Benysek
12:00 - 12:30 Sesja IIIc - Sesja końcowa
Prowadzący: K. Gierlotka, M. Kasprzak, (przedstawiciel ośrodka następnego ENiD)
12:30 - 13:30 Obiad
13:30 - (...) Wycieczka fakultatywna (zwiedzanie zamku w Tarnowskich Górach)
*) Sesja IIa
W ramach sesji „Projekty i badania w energoelektronice” zaplanowanej w piątek od godz. 9:00 zgłoszone zostały następujące referaty (proponowane do prezentacji w podanej kolejności):
1. Wybrane projekty badawcze z zakresu sterowania napędami elektrycznymi realizowane w Instytucie Automatyki i Inżynierii Informatycznej Politechniki Poznańskiej (Zespół Politechniki Poznańskiej).
2. Badania naukowe w Katedrze Energoelektroniki i Automatyki Systemów Przetwarzania Energii Akademii Górniczo Hutniczej (Zespół AGH).
3. Wykorzystanie układów rezonansowych do realizacji zasilaczy napięcia stałego o stałej obciążalności i regulowanym napięciu (Zespół Politechniki Białostockiej).
4. Międzywydziałowy projekt badawczy w Politechnice Śląskiej - Wykorzystanie układów FPGA i procesorów sygnałowych do przetwarzania w czasie rzeczywistym obrazów wysokiej rozdzielczości (zespół Politechniki Śląskiej).
Pozostałe ośrodki, które chcą przedstawić prowadzone w jednostkach badania i projekty, zachęcamy do przygotowania prezentacji na tę sesję (czas prezentacji do 10 minut - prosimy o zgłoszenie prezentacji i nazwiska prelegenta przy rejestracji).
**) Sesja IIIb
W ramach sesji dydaktycznej zaplanowanej w sobotę od godz. 10:15 zgłoszone zostały następujące referaty (proponowane do prezentacji w podanej kolejności):
1. J. Rąbkowski, G. Wrona: Nauczanie podstaw energoelektroniki na początkowych semestrach studiów inżynierskich.
2. A. Sikorski, A. Kuźma: Nowe laboratorium przekształtników energoelektronicznych w odnawialnych źródłach energii elektrycznej.
3. M. Jarnut: Energoelektronik(a) w energetyce rozproszonej.
4. G. Jarek: Wirtualna platforma do nauczania napędu elektrycznego ePEDlab.
5. M. Stępień: Programy wymiany akademickiej w kształceniu inżynierów w obszarze energoelektroniki.
Pozostałe ośrodki, które chcą przedstawić referaty z tematyki dydaktycznej, mogą przygotować prezentację na tę sesję (prosimy o zgłoszenie takiej prezentacji najpóźniej przy rejestracji).